TWÓJ MAIL
TREŚĆ
WYŚLIJ
WYŚLIJ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

MASZ PYTANIE?

office@aventura excursions.com

 

E-MAIL

PL +34 671 40 73 80

ES +34 671 40 89 70

TEL

Av. La Gaviota 1, lok. A3, Varadero

S.C. de Tenerife, Playa la Arena

 

ADRES BIURA

KONTAKT

Niezapomniana wycieczka na sąsiednią wyspę La Gomera.
Wypływamy promem z portu w Los Cristianos i po 30 minutach dopływamy do najbardziej zielonej wyspy Archipelagu. Odwiedzimy samo serce La Gomery i będziemy spacerowali po Parku Garajonay, w laurowym lesie, zachowanym od okresu trzeciorzędu. Park jest Narodowym Rezerwatem i jest pod ochroną państwa. Podczas obiadu w typowej kanaryjskiej restauracji można spotkać się z mieszkańcami oraz z ich unikalną tradycją - "język gwizdany". Jest to tradycyjny sposób komunikacji miejscowych mieszkańców. Następnie spacerujemy po stolicy wyspy San Sebastian, śladami Krzysztofa Kolumba, który w 1492 r. wyruszył z wyspy do i Ameryki.

 

Wyspa La Gomera (prom)

REZERWUJ

W samym sercu Teneryfy znajduje się majestatyczny Wulkan Teide (3718 m npm). Najwyższy szczyt w Hiszpanii i główna naturalna atrakcja Teneryfy. Każdy turysta przyjeżdżający na wyspę powinien odwiedzić Teide. Na trasie "Teide 1/2 dnia" udajemy się autobusem do Parku Narodowego Teide,  ogromnego starego krateru " Las Cañadas" o średnicy 17 kilometrów w którym znajduje się podnóże Wulkanu. Następnie chętni mogą się udać kolejką linową na wysokość 3550 metrów, do punktu widokowego, który ukazuje całą Teneryfę, ocean i inne wyspy archipelagu.

 

Wulkan Teide (pół dnia)

REZERWUJ

Teneryfa przyciąga turystów z całego świata swoją urozmaiconą i bogatą przyrodą. Podróżując po wyspie nie tylko podziwiamy wspaniałe widoki. Na trasie "Teide-Maska" jedziemy najpopularniejszą turystyczną trasą przez wulkan Teide na północ wyspy, aby zapoznać się ze specyfiką miejscowej kultury. Trasa wycieczki prowadzi przez centrum wyspy gdzie znajduje się Park Narodowy, który jest częścią dziedzictwa kulturowego UNESCO. W nim jest Pico del Teide, najwyższy szczyt w Hiszpanii. Tutaj można chodzić po kraterze starego wulkanu Las Cañadassredi "księżycowy krajobraz", który wielokrotnie był wykorzystany przez Hollywoodzkie produkcje, imitując pozaziemskie krajobrazy. Następnie zjeżdżamy doliną La Orotava, kierujemy się do miasta Icod de los Vinos. Słynie ono z produkcji wina oraz najstarszego tysiącletniego drzewa smoczego. Na północnym wybrzeżu spacerujemy po miasteczku kanaryjskim Garachico, gdzie kręcono sceny do filmu "Szybcy i Wściekli 6" na górskiej, krętej drodze. Potem jedziemy do wioski założonej przez piratów w wąwozie "Maska" o tej samej nazwie, i podziwiamy piękne widoki. Wracamy do hotelu zachodnim wybrzeżem Teneryfy.

 

Teide - Maska (autobus)

REZERWUJ

Najlepszym sposobem na zwiedzanie Teneryfy i obejrzenie najciekawszych miejsc jest wynajęcie prywatnej wycieczki busem. Oprócz kierowcy/przewodnika w samochodzie jest 8 miejsc.  Wycieczka trwa 8 godzin i sami decydujecie wraz z przewodnikiem o miejscach zwiedzania i postojów. Bez pośpiechu i we własnym tempie, co jest bardzo wygodne dla osób nie lubiących spędzać całego dnia w autobusie. Przewodnik opowiada Wam o wyspie i najbardziej interesujących miejscach gdzie nie zaglądają standardowe objazdówki. Przy zakupie on-line zamiast 280 euro, płacisz 200.

 

Wycieczka indywidualna (bus 8 miejsc)

REZERWUJ

Najpopularniejsze wycieczki objazdowe na Teneryfie - w języku polskim

E X C U R S I O N S

КОНТАКТЫ

AVENTURA